Poštovani, pre izvesnog vremena mi se pojavila diplopija (duple slike) pri pogledu u levo i na gore,. Odrađen je mr glave i tom prilikom je pronadjena cista u levom maksilarnom sinusu veličine 3, 3 cm, kao i upala u etmoidnim ćelijama. Da li je moguće da je cista uzrok diplopije i da li je po vašem mišljenju potrebna operacija? Napominjem da bolujem od hroničnog sinuzitisa a imam i devijaciju nosne pregrade u desnu stranu. Unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 03. 05. 2014.
    • Poštovana,
      Ne mogu iskljuciti cistu kao uzrok ali moram reci da je to prilicno neuobicajeno. Jedino pod uslovom da je cista razorila krov sinusa moguce je da se jave diplopije a to je vrlo redak nalaz jer benigne prirode. Ako je u pitanju malignitet onda je to vrlo moguce. Smatram da treba da se nacini podrobniji predled zidova ocne duplje putem ct glave i vrata jer mr uopste nije indikovan u vasem slucaju. Ne navodite da li ste zadnjih par meseci dobili mozda udarac u predeo oka jer to moze biti direktan uzrok diplopija, pogotovo u polozaju u kojem navodite da se javlja.