Poštovani, pišem u ime dede. Ima karcinom donje vilice i mora sutra na operaciju, gdje su mu rekli imobilisati veći dio vilice i vilične kosti. Rađen patohistol. Uzorak ali još nije gotov, dr napisao da se radi o malignom karcinomu. Molim da mi kažete kakav je postoperativni oporavak, koji je način rekonstrukcije vilice i vil. Kosti najbolji (da li se to stavlja neki implatant i sl.) da li se dešava da se tak karcinom poslije operacije vrati. Šta vi zapravo preporučujete za pacijente koji imaju ovakvu bolest? Hvala mnogo. .

    Odgovoreno: 03. 04. 2014.
    • Poštovani,
      Obzirom da vas deda ide sutra na operaciju znaci da je tumor u prihvatljivim granicama i moze se ukloniti u potpunosti, sto je pozitivno. Posle operacije najverovatnije sledi zracna terapija. O detaljima rekonstrukcije i postoperativnom toku ne mogu se izjasniti jer niti znam kakva ce operacija biti izvedena niti koji ni koliki deo vilice ce biti uklonjen. Popricajte sa nadleznim hirurgom.