Postovanje! Pa ovako, ispod levog oka imam cistu, imam je otprilike od 13-14 godine, sad imam 30 god, bila je jako mala skoro pa i neprimetna pa do sada nisam pridavao neku veeliku paznju, zadnji put pre pargodina kad sam bio na pregledu kod ocnog lekara receno mi je da ima oko 2, 5 -3 cm, da je pokretna, plavkaste boje, inace ne curi, ne boli me, a u zadnje vreme je pocela postepeno rasti, kao da s epovecava i vec je dobrano pocela da mi smeta, ali eto imam problem jer uopste neznam ni koje je vrste ta cista, o ceemu se tacno radi, itd, pa se obracam vama za savet, pomoc. . . Hvala unapred! Mario.

    Odgovoreno: 14. 09. 2013.

Komentari na pitanje: #120301

    • Poštovani,

      Imam pitanje u vezi sa povecanjem ranice na oku posto su mi cistu, ispred levog oka u uglu, otklonili u Zavodu za kožne i venerične bolesti, iako se po rečima lekara takva cista u navedenoj ustanovi ne otklanja. Doktor mi je prepisao Octenisept - 5 dana 2x dnevno.

      Intervenciju sam juce uradila i danas je ranica povećana (izgleda kao da se širi) i počela je malo da menja boju.
      Obzirom da mi kontrola nije preporučena, kome dalje mogu da se obtratim ukoliko dodje do nezeljenih dejstva, komplikacija i sl?

      Srdačno,
      Jovana