Postovani, 22. 3 sam usled krize svesti pala na bradu i polomila vilicu. Konstantovana mi je dijagnoza fractura mandibulae completa aparta triplex i nakon operacije postavljene su mi imobilizacione sine. Otok mi je nestao sa desne strane, ali je leva jos uvek naduta, i pri dodiru osecam kako mi jelaicki receno iskocena kost. Zanima me da li je to normalno, hoce li se pri skidanju sina sve vratiti u normalu, i koliko je normalno da traje otok. Pored ovoga, pri povredi su mi i zubi 21. I 11 povredjeni (11. Je polomljena, a 21. Samo rasklimana) i tu je takodje izvrsena imobilizacija. Koliko cu to nositi, jer od hirurga nisam dobila najprecizniji odgovor, i hocu li nakon skidanja i imobilizacije sa njih moci odmah da radim navlaku na tom zubu, jer mi je estetski to jako bitno? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 08. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Ne mogu vam nista konkretno reci bez detaljnog pregleda i rtg snimaka. Preporucujem da se javite nadleznom mf hirurgu koji vas je lecio i da mu postavite ista pitanja. Sto se tice povredjenih zuba bitno je da li je nadlezni mf hirurg zavrsio stomatologiju ili medicinu, kao osnovne studije. Ukoliko je zavrsio stomatologiju za ocekivati je da ce znati da vam kaze kakva je sudbina zuba nakon skidanja imobilizacije.