Moje dete ima 4, 5 godine, upaljena mu je zausna zlezda dr mi je rekao da su mu zapuseni pljuvacni kanali, pa je zlezda zato upaljena. To se desava vec dve godine u nazad. Pojavljuje se 3 do 4 puta godisnje i uvek prolazi samo uz antibiotik. Nekada samo s jedne strane nekada i sa obe uz to ide i temperatura. . . Zanima me da li je on pacijent za maksilofacijalnu ili za nekog drugog lekara. . . Do sada smo bili kod orl, hematologa, imunologa, radiologa,. . . Imunolog mi je rekao da ga dovedem kod vas ili na stomatoloski na odeljenje za bolesti usta. . . ? Sta da radim, kako da pomognem svom detetu?

    Odgovoreno: 06. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Potrebno je naciniti uz zlezdi da se utvrdi da li ima kamencica. Dete je definitivno za maksilofacijalnu hirurgiju s tim da u tom uzrastu je indikovano pracenje stanja i higijensko dijetetski rezim zivota (izbegavati kiselu, zacinjenu hranu, redovna kontrola zuba kod nadleznog decijeg stomatologa. . .) . Po zavrsetku puberteta za ocekivati je da ce se tegobe povuci. . .