Postovani otkrili su mi kamen u pljuvacnoj podvilicnoj zlijezdi, ve; licine malog nokta na ruci, predlozena mi je opreacija i vadjenje kamena i zlijezde, naravno spolja je rez. Interesuje me da li postoji opscija da se operacija uradi kroz usta. I gdje to mogu uraditi. Hvala

    Odgovoreno: 06. 03. 2013.
    • Poštovani,
      Postoji pomenuta opcija ali ona nosi povecan rizik. Moze doci do povrede nerva koji inervise jezik, moze zaostati deo zlezde, u nekim situacijiama iako se zapocne op. Iz usta zavrsi se spolja kroz vrat. . . Stoga je opste prihvacen metod u struci da se operativno uklanjanje pljuvacne zlezde radi spolja kroz vrat.