Postovani, molim vas da mi objasnite sta znace ovakvi nalazi uradjen je eho stitste zlezde gde se uocavaju u gornjoj jugularnoj grupi levo ispod aurikule vizuuelizuje se solidna hipoehogena promena promena velicine 26x14. 5mm, a u donjoj jugularnoj grupi tri promene slicnih karakteristika velicine 18. 5x8. 7mm, 21x15mm i 17x7. 6mm. Uradjen ct vrata sa i bez kontrasta gde se uocavaju par lgl u bazalinim delovima vrata, sa leve strane dijametra 15mm, bez jasnog izdvajanja ekspanzivnih promena. Po iv apliciranju ne dolazi do znacajnijeg pataloskog prebrojavanja. U prikazanom delu medijastinuma pojedinacne lgl. Ukoliko ct i klinicki nalaz nisu u koleraciji preporucuje se pregled mr-om. Interpretaciju pregleda otezavaju artefakti od zuba.

    Odgovoreno: 25. 02. 2013.
    • Poštovana,
      Dijagnostikovani su vam uvecani limfni cvorovi sa leve strane vrata. Potrebno je utvrditi uzrok. Jedan od nacina je biopsija l. Cvora putem njegovog vadjenja ili putem tanke igle, sto je mnogo elegantnije i lakse, kojom se ulazi do limfnog cvora (navodi se ultrazvukom) i uzorak se salje na mikroskopski pregled. Pogledajte sajt www. Medikdent. Co. Rs i eventualno zakazite pregled.