Postovani, na leto sam primetila sa desne strane vilice kvrzicu koja je bila na dodir bolna, nakon par dana na vratu su se pojavile par limfnih zlezda, (izvestaj lekara-echo vrata: stitna zelezda uredne echo strukture. U regiji desnog obraza uocava se hiperhogena, heteroehogena promena lipomateoznih karakteristika vel. 1cm ogranicena tankim zidom od okolnih struktura. Desno na vratu ispod submandibularne pljuvacne zlezde, uocava se par ln vel 10mm i 7 mm, levo na vratu nema uvecanih ln) . Upucna sam kod maksilofacijalnog hirurga koji je konstatovao kvarnu osmicu dole desno, uveo terapiju klindamicin tablete od 600mg, od cega su mi se pojavili otoci u predelu uha, te sam na svoju ruku prekinula terapiju, otoci su nestali i bol, mada se povremeneo javio u veoma blagom obliku, krvna slika je u granicama refernetnih vrednosti osim gvozdja koje je bilo malo nize, te sam konzumirala sumece tablete za gvozdje. Na rengenu vilice uocena je dole levo osmica koja je urasla u vilicu u lezecem polozaju. Hiruski zahvat sam imala 14. Januara koji je uredno protekao, medjutim nakon par dana ponovo su se pojavile limfne zlezde na vratu koje su bolne uopste ne samo na dodir, a donja vilica utrnuta. Interesuje me da li je to uzrok kvaran zub ili nesto drugo? Ordinirajuci lekari su me upucivali na maksilofacijalnog hirurga od cijih terapija nema nekog vidnog poboljsanja. Unapred zahvalna marijana, pozarevac

    Odgovoreno: 23. 01. 2013.
    • Poštovana,
      Potreban je detaljan pregled sa svom pratecom dokumentacijom (ukljucujuci i rtg snimke) kako bi se doslo do dijagnoze a samim tim i terapije. Utrnulost vilice i otecene zlezde tesko mogu uputiti na jedan odredjen zakljucak bez kompletnog pregleda. Pogledajte sajt www. Medikdent. Co. Rs i eventualno zakazite pregled.