Postovani doktore molim vas da mi objasnite 3 puta u godinu dana sam operisala i levu i desnu stranu sinusa sada sa isla na ct snimanje sinusa dobila sam papir na kome pise nedostaju kohne desnog nosnog hodnika koji je bez patoloskog substrata kao i desni maksilarni sinus nedostaje zadnji i unutrasnji zid levog sinusa levi maksialrni sinus i levi nosni hodnik su ispunjeni mekotkivnom formacijom koja ispunjava leve deo etmoidalnog sinusa kao i levi frontalni sinus nehomogene atenuacije nakon datog kontrasta dolazi do povecane atenuacije slojeva uz kost mukoza koja je voluminozna dok su centralni delovi u levom sinusu i etmoidalnim celijama bez bitne izmene atenuacije i odgovara mukoznom sadrzaju doktore zakazana mi je operacija za kraj decembra molim vas da mi objasnite sta to znaci i da li je moguce da su uzrok zubi jako se plasim hvala vam unapred

    Odgovoreno: 10. 12. 2012.
    • Poštovana,
      Tesko je reci samo na osnovu opisa ct. Ne znam tacan uzrok ali bih rekao da zubi najverovatnije nisu uzrok tegoba. Ne znam da li imate neke alergije, bolujete li od sinusa od malih nogu itd. . . Pre bih rekao da su tegobe dugotrajne ponovljene upale sinusa. Posavetujte se detaljnije sa nadleznim hirurgom.