Poštovani, vec oko 7 godina imam isčašenje viličnih zglobova ("su-luxatio art tm ill") i na mf hirurgiji su mi rekli samo da radim određene vezbe, nosim splint noću i savet oko ishrane. Ja sam se navikla na to "kliktanje" prilikom otvaranja usta, retko kad imam problem- blokadu otvaranja. Moje pitanje je - da li bi bilo dobro da nosim fiksnu protezu da bi se sprecilo dalje propadanje zglobova? Inace imam dubok zagrižaj, "degbis", i neki stomatolozi me savetuju da nosim fiksni aparat a neki tvrde da se ovakav zagrizaj tesko ispravlja i uglavnom vraća u prvobitni položaj. Unapred hvala! Pozdrav

    Odgovoreno: 07. 12. 2012.

Komentari na pitanje: #109186

    • Pre 3 meseca prilikom zvakanja ispao mi je vilicni zglob, zubar mi je rekao da grejem to mesto, i da tu nema nikakve pomoci. Otisla sam za beograd, gde su mi snimili vilicu, i reklli su da mi se zglob zabio u hrskavicu, vukli su mi donju vilicu, i nesto je kvrcnulo, ali nisu ponovili snimak posle toga. Posto neprijatnosti nisu prolazile, obratila sam se maksilofacijalnom hirurgu, on je pogledao snimak, i rekao da je zglob ostetio neko jastuce, i da ono vise ne postoji. Sta vi mislite, dali cu moci da zivim uskoro normalno i bez bolova, i dali cu moci ikada vise da zinem kako teba?. Imam 25 god, i jako sam zabrinuta za trenutno stanje. Pozz iz zajecara!