Postovani, imala sam operaciju jagodicne kosti u januaru, i jos uvek imam osecaj utrnulosti usne, zuba i obraza sa te strane koja je operisana. . . Interesuje me da li ce to ikako proci, i treba li nesto da koristim, neke vitamine ili tako nesto?! Mislim da predugo traje, pa me brine da li ce ostati tako, ako ne prodje da li postoji mogucnost da se operativno regulise?! Hvala

    Odgovoreno: 15. 11. 2012.
    • Poštovana,
      Kao posledica preloma jagodicne kosti povredjen je i zivac koji inervise regiju usne, zuba i obraza koju pominjete. U najvecem broju slucajeva zivac se u potpunosti oporavi ali, nazalost, u nekim slucajevima (posebno kod tezih preloma) utrnulost ostaje trajna. Sto se tice mogucnosti operativnog lecenja zivca moze se pokusati sa tzv. Dekompresijom zivca ali su rezultati ograniceni.