Postavani, imam problem koji sam primetila pre par godina. U pitanju je donja vilica koja je razvijenija od gornje, bila sam kod mnogo stomatologa i na wma i rekli su da imam progeniju koja je nasledna i ukrsten zagrizaj. . Posto mi to smeta fizicki mnogo a i zubi se kvare zanima me da li je to moguce resiti nosenjem fiksne proteze ili je potrebna operacija i koji su uslovi za operaciju? Da li je moguca tek sa 18. God i da li je veliki rizik i posledice?

    Odgovoreno: 13. 09. 2012.
    • Poštovana,
      Progenija se resava kombinovano ortodontsko-hirurski. Potrebno je nosenje ortodontskog aparata izvesno vreme da se koriguje odnos zuba obe vilice a potom sledi operacija. Lecenje je vrlo uspesno i efikasno i savetujem vam da se obavezno odlucite na to. Za detaljnije konsultacije pogledajte sajt www. Medikdent. Co. Rs i eventualno zakazite pregled.