Poštovani doktore molim vas da odvojite malo vašeg dragocenog vremena i odgovorite na moje pitanje preklinjem vas. Pre dva meseca sa na vojno medeciskoj bolnici operisan od karcinomai to sa histološka dijagnoza je carcinoma planocellulare hgi, ngi i dijagnozom otpusne liste operacije je tu baseos oris lat. Dex. Lymphadenopathia colli lat. Dex sa upotom na post operativno zračnu terapiju koju trba da krenm za par dana. Pa vas od sca molim da mi pomognete da se maloi ja psihički oslobodim jer znam da bolujem od malignog karcinoma u ustima ali veci problem mi prestavlja što su svi sada doktori i stručnjaci sa savetima nego što mi je problem sama bolest. Jedina dilema koja me sada trenutno muči i psihički dovodi do strahovite depresije je šta i koje namirnice smem da jedem a koje nesmem da unosim u organizam da se stanje nebi povratilo i ponovo proširilo. Molim vas ikumim ko boga i sve najmilije da odvojite malo vremena i odgovorite na moje pitanje u kratki crtama. Jer se bojim da cu i pored ove bolesti da psihički pošašavim od raznih saveta i priča o izlečivim i ne izlečivim terapijama. Unapred zahvalan na odgovoru stojković perica knjaževac

    Odgovoreno: 31. 07. 2012.
    • Poštovani,
      Sto se tiče jela mozete da jedete sve sto vam prija. Pretpostavljam da je tumor uklonjen u potpunosti, tako da vam preporucujem pojacanu ishranu kako bi se sto pre oporavili od operacije i pripremili za zracnu terapiju. Pre pocetka zracne terapije savetujem da proverite stanje zuba kod nadleznog stomatologa i ukoliko ima nekih procesa na zubima da se to sanira.