Imam 15 godina, nosim fiksnu protezu na gornjoj i na donjoj vilici. Nosim je vec 9 meseci i rezultati su jako vidljivi. Posle 18 godine me ceka operacija. Zanima me koliko dugo vilice treba da budu vezane posle operacije i da li operacija moze biti neuspesna? Sta ce biti ako nesto krene naopako? Plasiim se.

    Odgovoreno: 25. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Posle operacije zubi ce biti vezani oko 4-5 nedelja. Posle toga se nose gumice umesto zica otprilike dva meseca. To se sve radi u cilju uspeha operacije tj. Zadrzavanja vilice u novom polozaju. Sto se tice rizika odn. Da nesto krene naopako morate pricati sa vasim nadleznim lekarom, sta je on u stanju da uradi po tom pitanju.