Poštovani, moje ime je ivana i treba mi vaša pomoć. Radi se o mom ocu koji je pre par nedelja dobio bolove u grlu, u predelu levog krajnika. Lekar je najpre mislio da je u pitanju krajnik, a kada je bol postao jači, posumnjali su na pluvačne žlezde i uputili su ga kod specijaliste za uho, grlo, nos. Terapija antibioticima nije pomogla i sada ima nenormalno jake bolove i jedva guta. Zakazala sam pregled kod maksilofacijalnog hirurga, ali tek sledeće nedelje. Bojim se da će to biti kasno. Bol je veoma jak, konstantan i ima otok, ali više sa unutrašnje strane grla i ne može da guta. Šta bi to moglo da bude? Lekar ga nije uputio na snimanje, nisu mu ni bris uzeli, niti vadili krv, a stanje je sve gore. Nije mi problem da sve te analize odradi u privatnoj laboratoriji, ali odakle da počnem? Šta mi predlažete? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 15. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Potrebno je napraviti dijagnostiku obzirom da ne prolaze tegobe. Predlazem da se nacini uz vrata a ako tako ne moze da se diferencira obolenje onda da se nacini ct glave i vrata. Imam utisak da se radi o nekom apscesu a treba utvrditi poreklo istog. Nije potrebno uzimati bris niti vaditi krv za sada.