Dobar dan: ) zovem se ana, imam 22 godine, i veoma izrazenu donju vilicu. . Godinama zelim da uradim operaciju, i time povucem vilicu unazad kako bi moj izgled lica dobio neki normalan sklad. . . Jos od kada sam bila dete, ovo se primecivalo, i bilo je veoma ruzno svakodnevno slusati ruganje druge dece i upiranje prstom, davanje uzasnih nadimaka i slicno, a jos je gore bilo u srednjoj skoli. Kako vreme prolazi, ja se osecam sve gore, ne zelim nigde da idem, kada izlazim sama, sakrivam se jer samo ocekujem najgore uvrede od prolaznika, i ja vise ne mogu ovo da trpim, svi su me odgovarali da ne radim operaciju, ali ja vise ne mogu da izdrzim, i da se svakodnevno sakrivam od svih i slusam najruznije reci gde god da odem. Mislim da je moj problem vec uveliko postao i psihicki, pa bih volela da cujem sta mi preporucujete. Nikada nisam nosila proteze kako bih unormalila taj deformitet, a mislim da mi je sa 22 godine kasno, a i ne zelim da cekam jos par godina, volela bih da ovo sredim sto pre. Osecam i vrlo cesto grcenje vilicnih misica, i kao da mi se vilica koci, i jako je neprijatan osecaj. Mozete li malo opsirnije da pricate o tome?: ) hvala _________________________ i added cool smileys to this message. . . If you don't see them go to: http: //html. Expresso. Me/smileys

    Odgovoreno: 03. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Ana, nema razloga da sebe dovedete u takvo stanje. Stanje koje navodite se zove progenija. Potrebno je da se nacini dobar i detaljan pregled, rtg snimci, napravi plan i da vas za uvek resimo pomenutog problema. Obicno je prvo potrebno nositi fiksni aparat odredjen vremenski period kako bi se zagrizaj pripremio za operativno lečenje. To sto vas odgovaraju od operacije nije nikako dobro jer se lecenjem progenije otklanjaju mnoge kasnije komplikacije (otezano disanje, zvakanje, govor, gutanje, parodontoza. . .) . Pogledajte sajt www. Medikdent. Co. Rs i ukoliko ste blizu novog sada zakazite pregled. Progenija se veoma uspesno leci i nemojte odustajati dok se ne resite problema.