Zanima me posto mi je pri ugradnji inplantata doslo najverovatnije do povrede mandibularnog zivca (svrdlom) u donjoj vilici koliko traje oporavak od takve povrede i zar se ne koriste odredjena svrdla za odredjenu duzinu inplantata posto inplatati nisu u mandibularnom kanalu a jedan oralni hirurg mi je rekao da postoji mogucnost da je doslo do povreede zivca pri ugradnji inplatata svrdlom, i ako inplatati sada nisu u kontaktu sa kanalom????? Koja se terapija primenjuje u tom slucaju za opravak nerva. Ja nikada nisam imao trnjenje brade ili vilice kao ni desni vec samo neke blage bolove. Unapred havala.

    Odgovoreno: 28. 06. 2012.
    • Poštovani,
      Povreda mandibularnog kanala svrdlom pri ugradnji implanata je moguca i dogadja se, doduse retko. Sam oporavak zavisi od tezine povrede zivca i individualna je (traje od nekoliko nedelja do nekoliko meseci) a u nekim slucajevima ostecenje ostaje trajno. Obzirom da nemate trnjenje brade i vilice pretpostavljam da je povreda povrsna i da zivac nije znacajnije povredjen. Bolovi mogu biti i druge prirode, a ne samo kao posledica povrede zivca, te savetujem da se javite nadleznom hirurgu koji je ugradjivao implante i detaljno se informisete.