Dugo vremena sam bio bez donjih zadnjih zuba u vilici skoro 2 godine. I sa leve i sa desne strane. Sada sam izradio skeletiranu protezu ali i dalje osecam bolove u predelu donje vilice i ispod oba uveta. Bolovi su danju jaci a nocu se smanjuju tako da ih nocu i ne osecan. Zanima me dali sada kada sam nadomestio zube dolazi do zatezanja misica vilice ili ligamenata usled nove situacije ustima i koliko to traje? Kao i da li desni mogu biti bolne usled optercenja od proteze usled pritiska.

    Odgovoreno: 19. 06. 2012.
    • Poštovani,
      Ne znam koliko dugo nosite skeletiranu protezu. Prvih par dana je normalno da osecate tegobe ali ako traje duze i pogotovo u predelu oba uha znaci da imate tegobe vezane za vilicne zglobove. Potrebno je proveriti visinu zagrizaja tj. Utvrditi da li je visina ocuvana. Desni ne bi trebale da "pate" jer skeletirana proteza ne naleze na desni kao klasicna proteza, vec se vise oslanja na zube.