1. Uticaj krivih zuba na izgovaranje slova

    Pitanje broj: #156764

    Poštovani,

    Imam 19 godina i krenuo bih kod logopeda da ispravim glas r. Imam krive jedinice, dvojke i trojke gornje vilice, pa me zanima da li bi to moglo uticati na dužinu terapije i koliko bi terapija, otprilike, mogla trajati?

    Odgovoreno: 09. 04. 2018.
    • Poštovani,

      Nezgodno je da ovako on-line, bez slike da vidim raspored zuba a i toga da čujem kako izgovarate glas r, dajem procenu o dužini tretmana. Zubi mogu, ali trebalo bi da ne prave veći problem pri tretmanu. Javite se logopedu u domu zdravlja koji će nakon pregleda moći više da Vam kaže. Budite uporni i trud će se isplatiti. Srećno