Imam 22 godine i do pre godinu dana normalno sam pricala. Medjutim, pocela sam brzo da razgovaram, cesto to bude i nerazumljivo, pa me mnogi ne razumeju, sto bude poprilicno i neprijatno. Sta da radim? Da li je to bolest? Zelim da ponovo pricam jasno i cisto. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 20. 03. 2011.
    • Poštovana,
      Da li se nešto desilo pa ste promenili tempo govora? Čudno je da se tako nešto iznenada desi nekome ko ima 21 godinu. Pokušajte da prvo smislite šta hoćete da kažete, a zatim udahnete dovoljno vazduha i polako kažete ono što ste planirali. Ako postoji uzrok ovakvom načinu govora, obratite se i psihologu i logopedu.