Poštovani, molim odgovor da li je moguće i na koji način korigovati rotacizam kod odraslih? Kod mene se ispoljava "mutnim" (nedovoljno oštrim) izgovorom slova r. Nedovoljno vibrira vrh jezika. Hvala!

    Odgovoreno: 24. 02. 2011.
    • Poštovani,
      Rotacizam spada u najteže za korekciju. Daleko od toga da je korekcija nemoguća, ali jako zavisi i od vaših mogućnosti (brzini i preciznosti pokreta goovnih organa) i vaše volje i motivacije. Javite se logopedu u najbližem domu zdravlja i započnite tretman što pre.