Moja devojčica stara 17 meseci izgovara samo početne slogove većine usvojenih reči (patka je pa) , zove mama, tata, baba, deda, pokazuje delove tela na zahtev i slike životinja i predmeta iz knjiga. Ona brblja na nekom svom jeziku i razume sve što se od nje treži. Pedijatar smatra da ipak slabo govori za svoj uzrast. Kakav je vaš savet?

    Odgovoreno: 27. 11. 2010.
    • Poštovana,
      Da li su sve reči samo sa početnim slogom ili postoje neke koje izgovara cele (npr. Mama, tata. . .) ? Ako je ovo drugo u pitanju, situacija nije alarmantna. Vi svakako uvek možete da se obratite za savet logopedu koji će vam pokazati kako pravilno da stimulišete njen govorno-jezički razvoj.