Moj sin ima 11 godina i ove godine je posao u peti razred. Rodjen je 1999. I deo trudnoce se poklopio sa bombadovanjem. Ima problema sa mucanjem od svoje trece godine. Deda po ocu je mucao, otac i stariji brat ne mucaju. Odlazili smo kod logopeda i bili na terapijama od 2-3 meseca, pojavljivalo se poboljsanje, ali se sada situacija pogorsala polaskom u peti razred. Takodje, on je postao svestan svog mucanja i rekao je nastavnici da kad treba da odgovara, on se uplasi i pocne da muca. Inace dete je veselo i pozitivno, malo nezrelo, ne voli da cita i pise i primetli smo da kad govori na stranom jeziku koji uci u skoli, manje muca. Da li da ponovo krenemo sa tretmanima, da li da mu kazem idemo na tretmane zbog mucanja i koliko je moguce poboljsanje? Kolika je optimalna duzina tretmana? Pozdrav, mama

    Odgovoreno: 28. 10. 2010.
    • Poštovana,
      Vaše dete je svesno svog problema i svakako da treba da radite na njegovom rešavanju. Krenite sa tretmanima, i kažite mu zašto idete kod logopeda. On nije mali. Poboljšanje je uvek moguće, ali zavisi od toga koliko on saradjuje, koliko vi sa njim vežbate i stručnosti logopeda.