Postovana, kome mogu da se obratim u beogradu za moj problem. Imam tendenciju da nekad zamucnem, da mi glas produva, da ne mogu lepo da izgovorim reci. Promukao sam cesto i nekad mi je glas visok i dosta se napinjem kada pricam a nekad obicno kada sam opusten ujutru glas mi je svez, dubok i tecan. U toku dana postane visok, nesiguran, napet i vrlo tesko izgovaram reci. Zato mi u toku dana glas postane los? Zeleo bih da pricam tecno, duboko - onoliko koliko je moguce, a mislim da sada pricam dosta visoko zato sto se napinjem, da pricam opusteno, da imam jak glas i vez. Zeleo bih da imam tecnu dikciju i jasne reci. Molim vas da mi odgovorite i na ovo pitanje u vezi smeha. Mislim da mi se vremenom pokvario smeh. Ne smejem se opusteno i tecno kao pre, vec se dosta napinjem i isprekidano pustam glas. . . Da li moze da se to popravi i kojom metodom? Imam 21 godinu, muskarac sam. Zbog profesije moram da povremeno odpevam nesto, pevanje mi nije glavna oblast ali ponekad moram da zapevam. Molim vas da mi preporucite kvalitetnog i iskusnog logopeda u beogradu, privatnog ili drzavnog. Ako moze oba, hvala.

    Odgovoreno: 26. 09. 2010.

Komentari na pitanje: #68884

    • Postovana, da li ste sigurni da mi bas ta ustanova moze pomoci posto na njihovom sajtu pise sledece: "zavod je specijalizovana ustanova u okviru zdravstvene delatnosti koja se bavi habilitacijom i rehabilitacijom neuro razvojnih poremećaja kod dece različitog uzrasta (mentalno hendikepirana, paralizovana, autistična, deca sa govornim poremećajima i dr.) " a ja nisam mentalno hendikepirana osoba. Molim vas da odgovorite na ovo pitanje. Hvala.