Dobar dan. . . Imam jedno pitanje. . Zanima me koji su glasovi najcesce osteceni kod rascepa usne?

    Odgovoreno: 31. 05. 2010.
    • Poštovana,
      Najviše će biti oštećeni bilabijani i labiodentalni glasovi, tj glasovi koji se stvaraju dodirom obe usne ili usana i zuba (p, b, m, f, v) . Ali to svakako nije pravilo jer je narušena kompletna oralna praksija, a važno je i to da li je u pitanju samo rascep usne ili i rascep nepca, da li je unilateralan ili bilateralan, kao i kako je odrađena operacija.