Htjela bih da dobijem vase strucno misljenje o djecaku koji ima 6 god, i koji ima otezan govor. Sve rijeci izgovara u slogovima, ukoliko uspije da izgovori kompletnu rijec sledeci put odustaje, to jeste ne moze. . . Vodimo ga kod logopeda i psihologa ali nema vidnog napretka. . . Njegov sluh je provjeravan i ustanovljeno je da cuje. . . Ne znamo u cemu je stvar dani prolaze koristimo svu strucnu pomoc ali on ne pokazuje rezultate. . Sta nam vi proporucujete?

    Odgovoreno: 18. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Niste mi dali dovoljno podataka. Govor je otežan, ali da li postoje neki problemi na planu motorike, ili neki neurološki problemi. Ne zavisi sve samo o sluha. Pod kojom dijagnozom ga vode logoped i psiholog? Rezultati umnogome zavise od toga kad se započelo sa tretmanom, koliko puta nedeljno posećujete logopeda/psihologa i koliko vi kod kuće radite sa vašim detetom. Naravno, i od stručnosti logopeda/psihologa.