Postovani imam 32 godine i ne mogu da pravilno izgovorim slovo r izgovaram ga kao neku vrstu v. Ja licno nemam neki veliki kompleks ali imam cerku od 4 god. Koja je sa mnom skoro ceo dan i plasim se da slisajuci mene i ona ne pocne da govori tako. Dali na moju vozrast moze nesto da se ucini i dali ima neke vezbe koji bi mi preporucili da korigujem moj izgovor. Puno vam hvala.

    Odgovoreno: 12. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Možete posetiti logopeda u vašem domu zdravlja koji će videti koliku predispoziciju za nepravilan izgovor glasa r ima vaše dete. Tj. Proveriće pokrete jezika, izgovor par kritičnih glasova, kao i njenu sposobnost diskriminacije istog/različitog glasa. Na osnovu toga može vam i na ovom uzrastu reći koje pokrete govornih organa da vežbate (ako proceni da predispozicija za probleme u izgovoru postoji) .
      problem izgovora je rešiv i na vašem uzrastu, ali je potrebno mnogo volje i truda