Postovana, imam devojku koja ima problem govora - mucanje. Saznao sam da se taj problem javio kada je imala 6 godina. Leva i desna hemisvera je podjednako razvijena, te usled toga dolazi do mucanja, odnosno kasni impuls govora povremeno. Interesuje me da li je to nasledno i kako moze otkloniti problem. Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 12. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Postoje različita mišljena oko nasleđivanja mucanja, čak se naglašava da su vulnerabilniji dečaci koji imaju nekog ženskog člana porodice koji muca (!?) . Rešenje problema postoji u obuci za prevazilaženje mucanja. Metoda i tehnika je bezbroj, a njeno je da nađe onu koja će kod nje dati rezultate