Poštovana, molim vas za savet. Moj sin je sa 8 meseci progovorio, a sada sa 20 već uveliko sklapa cele rečenice (od 5-6 reči) . Priča dosta čisto, naravno teža su mu određena slova, ali za njegov uzrast mislim da je to sve normalno. Odjednom je pre 3 dana počeo da muca. Rečenicu započinje mucanjem, a završi je lepo. Čini mi se da je svakim danom sve gore. Počeo je i da zatvara oči dok ne započne tečno rečenicu, da trepće i sl. Da li da reagujemo odmah ili da pratimo dalje ponašanje?

    Odgovoreno: 07. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Na ovom uzrastu može da se javi fiziološko mucanje, razvojna je karakteristika govora. Spontano se javlja i spontano prolazi. Važno je vaše ponašanje prema detetu, i od toga zavisi da li će se mucanje produbiti ili nestati. Pročitajte osnovna pravila ponašanja roditelja, o tome sam više puta pisala u prethodnim odgovorima na pitanja slična vašem. I javite se logopedu