E ovako ja imam jednu, strasnu manu a to je mucanje. Koliko se secam mucam od svoje 10god. Kada sam bio manji nije mi toliko smetalo kao sad, sad je stvarno strasno. Bio sam i kod logopeda i kod psihologa al nesto slabo ide, kao tapkanje u mestu. Ja sam sam shvatio da se to meni desava u nekim talasima jedan dan vrlo malo mucam drugi dan strasno puno i sve tako, kad pricam sa mamom i tatom manje mucam nego kad pricam sa drugom, a u skoli bolje da vam nepricam to je strasno. Sve me ovo puno brine a i kazu mi svi da sam se puno opteretio time. E sad vas molim doktore sta da radim sad kako to da izlecim. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 15. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Sve što ste opisali jesu karakteristične pojave za mucanje, i to navode svi pacijenti. Neophodno je puno strpljenja i upornosti, i ne zaboravite da vas logoped obučava tehnikama koje ćete koristiti kad osetite da ćete zamucati i u ostalim stresnim situacijama (u skoli. . .) . Nadjite logopeda u koga ćete imati poverenje i budite uporni u vežbanju. Možete da se javite u zavod za psihofiziološke poremećaje (ulica kralja milutina 52)