Da li postoji mogucnost da bez uputa od logopeda iz nase opstine dovedem dete na pregled u novi sad ili beograd? Sin ima 12 godina i vrlo lose tj. Nerazumljivo govori. Isli smo 2 godine kod logopeda i receno nam je da je dete "lateralno" i da mora sam da vezba citanje kod kuce. Volela bih da cujem jos neko misljenje. Unapred se zahvaljujem na odgovoru.

    Odgovoreno: 06. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Mislim da je najbolje da se obratite logopedima u zavodu za psihofiziološke poremećaje i govornu patologiju u ulici kralja milutina 52, bgd. Ako niste iz beograda, potreban vam je uput. U suprotnom plaćate pregled. Cenu vam ne mogu reći, jer stvarno nisam sa tim upoznata.
      i svakako vam savetujem da potražite i drugo mišljenje jer mi nije jasno kako je to dete "lateralno". Da li ima lateralan izgovor glasova ili je nešto drugo u pitanju?