Dobar dan, zabrinuta sam za cerkicu za mesec dana puni 3 godine.Kao beba je gukala, brbljala...Sada izgovara mama, tata, baba, deba, cipela, necu, daj, idi, peva par pesmica,broji do 10,zna nesto od zivotinja,i brblja na njenom jeziku stalno nesto prica nerazgovetno..Nije bas zainteresovana za ucenje, ponavljanje...Da li je to ok, postoji li neki nacin da to mogu sama da ispravim jer smo u inostranstvu tek par meseci.Hvala.

    Odgovoreno: 30. 03. 2024.
    • Poštovana,

      Ovo što ste naveli upućuje na značajno odstupanje u razvoju govora i jezika. Smatram da je potrebna stručna procena, i stručno stimulisanje uz praćenje i savetovanje vas kako da vežbate kod kuće.

      Razumem da je nezgodno tražiti logopeda u stranoj zemlji pošto njegov maternji jezik nije i jezik vaše porodice, ali je sad dostupna i telepraksa tako da možete ostavriti saradnju i sa logopedima iz Srbije.

      Ne čekajte i potražite pomoć što pre

Komentari na pitanje: #224452