Zdravo, da li mozete reci da li je poremecaj ponasanja izleciv kod dece od 3 ipo godine?

    Odgovoreno: 01. 02. 2024.
    • Poštovana,

      Dijagnoza poremećaja ponašanja se ne daje detetu na uzrastu od 3.5god. Potreban je rad roditelja sa psihologom na uskladjivanju vaspitnih stavova, uspostavljanju rutina, usmeravanju deteta i njegovog razvoja, doslednosti... Potreban je i rad sa logopedom jer često postoje teškoće u razumevanju i produkciji.

      Najvažnije je da krenete u rešavanje problema. Zahteva vreme ali čekanjem se problem zapravo produbljuje a ne smanjuje.