Poštovani, pišem za savjet dijete 6,5god prvi radzre, sada na drugom polugodištu su počeli učiti slova, dolazi iz škole ne stigne sve uraditi na času, Kući po 2-3 h radimo zadaću i što nije u školi. Kada kažem da vježba slova uradi nekoliko i kaže ne mogu više i nastaje prenemaganje umoran sam, što moram... Mislila sam da je spor, danas učiteljica kaže on povuče nekolike crte i ostavi olovku, proteže se. Kada mu je rekla da neće ici na odmr ako sve ne uradi do odmora je sve uradio i prepisao s table, poslije odmora ista priča. Molim vas za savjet. da napomenem sijete zamuckuje, bili smo kod psihologa rekla je da je sve ok, ko logopeda idemo, ali u zadnje vrijeme neće ni s njom da surađuje.

    Odgovoreno: 31. 01. 2024.
    • Poštovani,

      Neophodan je rad sa logopedom. Na zamuckivanju i na grafomotorici i predčitačkim i predpisačkim veštinama. Neophodno je da vas psiholog poduči kako da ga motivišete i kako da rad kod kuće bude efektivniji tj da traje kraće. Svakako, ako ste u mogućnosti, konsultujte radnog terapeuta.

      Važno je da ne odustanete i nastavite sa radom.