Postovana,imam problem sa mucanjem od svoje 5 godine,sad imam 24,isao sam kod logopeda ali mi nista nije pomoglo,imam strah i tremu kad ocu da pricam sa ljudima,pa da mi pomognete i da mi kazete sta da radim?

    Odgovoreno: 21. 01. 2024.
    • Poštovani,

      Razumem problem.

      Mucanje je govorni problem koji može da počne tokom ranog detinjstva i da nastavi da bude prisutan i u odraslom dobu.

      U prevazilaženju mucanja može vam pomoći jedino logoped. I to logoped koji ima iskustva u radu sa mucanjem i (poželjno bi bilo) dodatne edukacije iz oblasti psihološke podrške i savetovanja.

      Savetovala bih vam da potražite drugog lopeda čiji način rada će vam više odgovarati i koji će moći da vam pomogne.

      Ne odustajte!