Pozdrav, imam dete od 14 meseci, prica osnovne reci, ali ne zna znanje istih reci, odaziva se na ime, prati pogledom, kad mu kazemo nesto razume samo kad on hoce, jel to normalno?

    Odgovoreno: 25. 12. 2023.
    • Poštovana,

      Za gradjenje govora jako je važno razumevanje i vidim da ste to i vi shvatili jer razdvajate te dve stvari.

      Prva reč može da se javi do 18.meseca. Ali razumevanje mora biti bolje.

      Prva reč je reč sa značenjem.

      Mislim da bi najbolje bilo da uradite procenu uživo i da predupredite veća odstupanja.