Molio bih za pomoc.Imam dete u prvom razredu Osnovne skole kojem je potrebno vise vremena da izgovori rec.Pocne pa stane,napreze se,to traje duze vreme pa je izgovori.Mnogo se muci.Zeleo bih da mu pomognem,ali ne znam kako ni sta je u pitanju.Unapred Vam se zahvaljujem.

    Odgovoreno: 11. 09. 2023.
    • Poštovani,

      Javite se logopedu u vašem domu zdravlja ili najbližoj bolnici. Potrebno je odraditi procenu i govora i jezika. Vi ste naveli probleme u govoru (teško izgovaranje, zastajkivanje) ali možda su prisutni i neki jezički problemi (npr.prisećanje reči). Nakon kompletne procene, znaće se koji je problem u pitanju i na koji način ga treba rešavati.

      Ne gubite vreme i javite se logopedu što pre. Polazak u školu je veliki izazov za sve, i svaki problem koji dodatno muči dete otežava njegovu integraciju u novu sredinu i nove obaveze.