Posrovanje imam dete koje će 3 godine za 2 meseca njegov govor je krajnje oskudan probali smo vrtić nije pomoglo logoped kaže lenj je progovorice kad bude hteo.cuje sluh je ok ali on se netrudi da prica sve gestom pokaže.

    Odgovoreno: 03. 01. 2023.
    • Poštovani,

      Jako je važno da dete uključite u rad sa logopedom. Vreme leti, vratiti ga nikad ne možemo.

      Ono što jeste dobro, to je da vaše dete komunicira rukom. Ali od deteta na tom uzrastu očekujemo mnogo, mnogo više od gesta i pokazivanja.

      Nadjite drugog logopeda koji će raditi sa vašim detetom a vama pružiti informacije na koji način da postičete razvoj govora i jezika kroz svakodnevne situacije.

      Ne znam odakle ste, ako ste iz manjeg mesta u Srbiji znam da će vam biti teško da nadjete logopeda jer logopeda ima malo. Ali učinite sve da svom detetu što pre pružite adekvatan podsticaj možda odlaskom do većeg grada, ili u Beogradu odlaskom u Zavod za psihofioziološke poremećaje i govornu patologiju u Kralja Milutina 52 (potreban je overen uput).

      Ne gubite vreme, reagujte brzo