Kada ne dete napunilo 2g.pocelo je da spaja dve do tri reci.npr.bata peva,bata ručka,koka daje jaje.posle mesec dana počeo je te iste rečenice da izgovara drugačije.bata pevataaa.bata ruckataaa.koka daje jajeta.umesto baba kaže babata.umesto deda kaže dedata.da li je to prolazna faza.

    Odgovoreno: 07. 11. 2022.
    • Poštovani,

      Najbolje bi bilo da logoped uradi prvi pregled i na osnovu toga da zaključak. Iz vašeg pitanja ne znam koliko je dete sad staro i koliko vec traje ta faza. Ali svakako mislim da je najkorisnije uraditi pregled uzivo da se dobije potpuni uvid u govor deteta.