Verbalni kontakt sa devojčicom /6.5g/ sa uspostavlja.Prihvata testovne naloge, nezainteresovana je, brzo odustaje. Saradnja se ostvaruje uz intenzivnije podsticanje i usmeravanje,Pažnja na sadržaje rada je kratkotrajna, Devojčica formira gramatički adekvatne rečenice,glasovna artikulacija jenedograđena za pojedine foneme. Ali je govor razumljiv.Fond opšteg znanjai informisanosti je skromnije. Snalaženje u složenim socijalnim situacijama je nezrelija. Pojmovno mišljenje je nedograđeno, nema usvojen pojam broja, pojam sličnosti i razlika kao i boja je u usvajanju, nalaogija suprotnosti nije usvojena. Neposredno auditivno i vizuelno zapamćivanje je ispod očekivanja za uzrast. Na primenjenoj skali za procenu intelektualnog razvoja / Bine-Simon NV/ postiže DUK=73 Grafomotorno izražavanje je na nivou crtanja trougla.Od septembra kreće u predškolsko. Zaključak:Aktuelno se registruje spori tempo intelektualnog sazrevanja u globalu. Predlaže seupućivanje na Interresornu komisiju. Molim Vaše mišljenje . Hvala

    Odgovoreno: 27. 08. 2022.
    • Poštovana,

      Dobili ste iscrpan izveštaj. Postupite prema zaključku. Svakako pored komisije, započnite rad i dodatnu stimulaciju sa logopedom i defektologom (ako već niste). Uz rad sa njima, neophodno je vaše aktivno uključivanje i rad kod kuće. Nakon godinu dana ponovite ovu inicijalnu procenu.