Ja sam prof.dr Branka Vukić Ćulafić ,redovni profesor Medic.fakulteta u Novom Sadu,u penziji.Baka sam deteta koje ima problema sa govorom.Ima visoku intoleranciju na kazein ,povišene laktate i NSE 20.Kakva se terapija preporučuje i kome da se obratimo? Nalazi EEG i MG su uredni.Pozdrav i hvala.

    Odgovoreno: 10. 05. 2022.
    • Poštovana profesorka,

      Za probleme u govoru se morate obratiti logopedu. Bez obzira na uzrast deteta i specifične probleme koje dete ima, logoped je jedini koji se bavi govorom i jezikom (progovaranjem, korekcijom govora i stimulisanjem govora i jezika). Po potrebi, nakon pregleda, logoped vam može savetovati još neku konsultaciju stručnjaka.

      Za probleme intolerancije obratite se lekaru specijalisti.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #197892

    • Dete ide kod logopeda od 3.godine života..Svi nalazi ,koje su tražili od nas, su uredni.Ima problema sa alergijom i intolerancijom na hranu..Hvala na odgovoru, a mislila sam da se obratim prof.Pašiću.