Postovani, pre oko 22 godine mi je dijagnostikovan seboroicni dermatitis. Zahvaceno je vlasiste, celo, predeo oko nosa, izmedju obrva i iznad usana. Koristila sam po preporuci dermatologa razne kreme i masti, izmedju ostalih i sinalar gel i slicno, ali vec godinama ne koristim nista. Za vlasiste sam koristila oronazol i kriniton sampon, ali takodje vec godinama nista ne koristim. U novembru prosle godine sam se javila dermatologu koji mi je preporucio sampon i kremu iz kolekcije blue cap. Koristila sam sampon u pocetku redovno a kasnije po potrebi, a kremu sam koristila samo jednom. Rezultati su dobri ali nisu trajni. Medjutim, pre par dana na internetu sam pronasla informacije po kojima ovaj proizvod sadrzi neke kortikosteroide i kako je zbog toga zabranjen u mnogim zemljama ukljucujuci i samu spaniju u kojoj se proizvodi. Cak predlazu da se pacijenti koji su koristili blue cap sampon i sprej jave lekaru, sto je besmisleno jer mi ga je lekar i preporucio. Molim vas za vase misljenje o ovome, da li je bezbedno koristiti ovaj sampon i kremu? Cula sam da postoji i uriage kozmetika koja takodje ima liniju za seboroicni dermatitis pa me zanima da li biste nju preporucili za lice i vlasiste. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 25. 04. 2010.

Komentari na pitanje: #59561

    • Doroti Perkins 06. 05. 2012.

      Postovani, prije dvije godine dijagnostifikovan mi je seboreicni dermatitis. Javlja se na kosmatom dijelu glave tj na ivicama oko cela, obrvama i oko nosa. Doktor mi je preporucio hidrokortizon 5% i mykoseb. Problem je rijesen samo dok se koriste ovi preparati. Mozete li mi nesto drugo preporuciti sto bi rijesilo moj problem?