Postovani, imam vec duze vreme problem sa, kako se kaze u narodu "žvalama" na usnama, tj. Na uglovima usana. To mi se stalno pojavljuje, vec nekoliko godina unazad. Prvo mi je lekar rekao daje u pitanju herpes, pa sam mazala enbecinom i aciklovirom. Medjutim, u poslednje vreme mi to ne pomaze. Zatim sam dobila informacije da to uopste nije herpes, vec da se radi o angularnom stomamtitisu, gde su uzrok gljivice, i u apoteci su mi preporucili nystatin mast, medjutim ni to mi ne pomaze. Da napomenem da koristim i vitamin b ako mi ne prolazi duze vreme, ali trenutno mi nista ne pomaze. Da li postoji neka mast ili tablete koje bi mi vi preporucili? Unapred zahvalna na odgovoru!

    Odgovoreno: 22. 03. 2010.

Komentari na pitanje: #56982

    • Ujutru i uveče posle pranja zuba, ispiranje usta 0, 3% rastvorom hidrogena, na uglove usana daktanol krem ili canesten krem. Efekti vidljivi za nekoliko dana. Obavezno se obratiti stomatologu radi pregleda zuba, jer pokvaren zub najčešće predstavlja izvor infekcije, nakon sanacije zuba najčešće dolazi do trajnog izlečenja infekcije uglova usana.