Molim vas objasni te mi sta znaci dijagnoza. Tumor cutis pigmentosum regionis parietalis dalje pise da je tumor u kontaktu sa epidermomiz koga nastaje i u vidu sirokih traka se spusta ka dermu. . U nekoloko fokusa je derm inflamiran, akantolican. Unutar celijski plaza i traka se nalaze okrugla stromalna ostrvca. Celije su sitnije, bazaloidne, fokalno sa skvamoidnom metaplazijom, bez formiranja keratinskih perli. Dukatni lumeni koji bi se ocekivali kod poroma nisu prisutni. . Celijska atipija i mitoze nisu prisutni sto uz arhitekturu promene ukazuje na to da nije prisutna sumnja na malignitet. Dijagnoza je delimicno problematicna zato sto bi se seboroicka keratoza ocekivala kod starijih osoba a porom na drugim lokacijama

    Odgovoreno: 15. 03. 2010.

Komentari na pitanje: #56017

    • Molim vas da mi objasnite šta znači dijagnoza> tu cutis suprapubicatis dex. Unapred zahvalna.

    • Molim Vas da prevedete dijagnozu: tu cutis crusis dex.

      Hvala unapred na odgovoru!

    • Molim vas da mi objasnite šta znači nalaz: 3863/17 (tu cutis pigm.reg.dorsi interskapularis susp.) melanom nodulare cutis, clark 3-breslov-1, 75mm, pt2b.
      Hvala