Postovani, imam problem sa izuzetno osjetljivom i suvom kozom lica. Prije 4, 5 godina mi je dermatolog konstatovao seboreju. Koristio sam jedan period (oko pola godine, godinu) kremu -sinoderm-. Nije bila od neke pomoci. Usput imam i alergiju na znoj koja se povremeno pojavljuje samo na licu (kada sam fizicki aktivan odnosno kada se redovno znojim i vjezbam ova alergija se ne pojavljuje) . Lice mi je izuzetno osjetljivo i suvo, dovoljan je malo jaci dodir da bi se zacrvenilo (npr. Posle brijanja mi je lice bas crveno i cak mi se cini da i mrvicu natekne, to traje nekih 20 minuta) . Trenutno koristim maslinovo ulje i ono mi pomaze sto se tice seboreje ali osjetljivost i dalje ostaje ista. Hranim se koliko toliko zdravo. Ne pijem i ne pusim. Uvijek sam imao osjetljivu kozu lica i vrata ali se u zadnjih godinu dvije to malo pogorsalo. Sto mi je cinjeti? Cuo sam da ulje avokada mozda moze da pomogne. Unaprijed hvala i puno pozdrava.

    Odgovoreno: 17. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Vaša osetljivost nije baš tipična. Potrebno je pronaći sredstva koja vam odgovaraju za negu kože lica. Postoji u dermatologiji entitet: sindrom osetljive kože lica. Krem. Elidel je odličan preparat za terapiju seboreje.