Poštovani. Od rođenja imam kožno oboljenje da dijagnozom ihtioza vulgaris. Po savjetu dermatologa sam koristio tzv. Margarinsku kremu, koja je morala da se pravi sa lanolinom i natriju hloridom. Ali sad je nastao problem zato što ni jedna apoteka u novom sadu, gdje živim, neće više da pravi takve kreme. Kažu da su zastarjele. Možete li mi preporučiti neku drugu već gotovu kremu ili neko drugo rješenje. I kada se odstrane ljuspice ihtioze, neznam čime da njegujem kožu da se ponovo ne pojavi isto stanje. Hvala unaprjed.

    Odgovoreno: 17. 03. 2010.

Komentari na pitanje: #55101

    • Postovanje, ja imam istu dijagnozu ihtiozis vulgaris, meni pomaze crema calmorid salbe; svicarska proizvodi, jako pomaze za ova kozna oboljenja, preporucujem svima ko boluje od iste dijagnoze,

    • Pozdrav, mislim da imam ovu bolest, ali nikad (doktori) nisu bili sigurni o cemu se zapravo radi. Naravno, sve je to bilo izmedju moje 5 i 10 godine. Trpio sam i radio sve sto su mi rekli, mazao i kupao po 3 puta dnevno. . . Bukvalno bio u pidzami ceo dan i nista mi nije pomoglo. Sad imam 25 godina, tako da poslednjih 15 se snalazim kako znam i umem. Medjutim, nista se nije promenilo, mucim se, ali kako dodje zima i stanje se pogorsa ja totalno poludim. I evo nesto mi je doslo veceras da potrazim na internetu i naletim na vas problem. . . Pa bih vas zamolio (posto sam i ja iz nsa) da mi ostavite br. Tel. Da vas nazovem. Znaci moram da vas pitam tj uporedim simptome i stanje, posto ranije nikad nisam upoznao osobu sa slicnim problemom. Da ne davim vise (a mogao bih verujte do jutra pisati o ovome) moj mejl je miroslavm_88@live.com pa bih vas jos jednom zamolio da mi ostavite vas br tel. Srdacan pozdrav

    • Imam bolest ihtiozis vulgaris. , procitao sam pitanje jednog coveka koji ima isti problem. , ureu sam koristio deset godina, tj dok sam koristio 10% sve je bilo ok ali to je terapija da covek nezna gde ce pre jel si bukvalno u pizami po ceo dan da bi disala koza i postelja non stop masna. , igrom slucaja sam naisao na doktorku koja ima u familiji od brata sinovce sa ihtiozom. , recept je sledeci. , u bocicu od sto miligrama sipati alkohol cistu vodu i glicerin, i posle svakog kupanja utrljavati. , svi koji ovo imaju zna se da leti ima manje problema nego zimi. , tako da zimi samo cesce upotrebljavati. , opusta kozu ne zateze kao sto i sam znam kako je. , na zalost imam je!!!