Postovanje. Interesuje sto se tice kose koliko je potrebno vitamina, minerala, proteina i masnih kiselina dnevno da se unosi da bi koza i kosa bila zdrava? Hvala

    Odgovoreno: 27. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Pitanje je zasita široko, i nemoguće ga je objasniti striktno šematski pa da vi postupite po tome. Preporučujemo u principu zdravu ishranu, što je takože složićete se širok pojam. Kvalitet kože je i genetski determinisan, hormonski uslovljen kao i raznim drugim uticajima koji svakako mogu oslabiti ili poremetiti tzv. Metabolizam i sam kvalitet kože. Konačno, koža je najveći čovekov organ, samim tim i veoma kompleksan.