Imam problema sa kozom, izlaze mi akne i to vrlo bolne i prodju pa ponovo isto. . . To vec traje od moje transplantacije bubrega pre 5 godina sam radio transplantaciju bubrega i od kako sam poceo da pijem immunosuprsive lice mi bukti. Pijem lek rapamun koji ima efekte izazivanja acni, e sad pijem i 2 antibiotika za to amracin, orvazil i ne pomaze nista. . . A pio sam skoro godinu dana dovicin i nista mi nije pomoglo. . . Isao sam kod raznih dermatologa al sve isto. . . Da li imate neki savet za mene? Ili ce to proci samo od sebe?

    Odgovoreno: 25. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Najvažniji je vaš bubreg. Treba konsultovati nefrologa oko imunosupresije i vrste lekova koje se koriste za to. Postoji li mogućnost zamene leka bez rizika po odbacivanje transplatata.