Imam 15 godina i od pre mozda godinu dve mi se pojavljuje puno malih mladeza. Oni me ne svrbe ne bole nista mi ne smetaju samo me po malo nervira i sto je najbitnije nisu iznad povrsine koze u ravni sa kozom su. . . Recite mi zbog cega se pojavljuju

    Odgovoreno: 20. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Prirodan proces stvaranja pigmenta kože i proces stvaranja melanina. U tom procesu dolazi do stvaranja mladeža. Danas se tumači da je tamnjenje kože na dejstvo uv zraka tj. Sunca njena odbrana od štetnih zračenja.