Postovani doktore, nadam se da mi mozete pomoci. Vec dvije godine povremeno mi se javlja jak svrab ispod koljena, ispod grudi, na bedrima, ponekad na rukama. . . Pece i svrbi, pa tek kasnije se pojave sitne ospice. Kada se one sasuse prestane svrab. Ponekad prodju mjeseci bez problema. Ljekar mi je prepisivao didermal, ali mi ne pomaze. Nemam povecan secer, nemam neku hronicnu bolest, a svrab se sve cesce javlja. Molim vas pomozite mi.

    Odgovoreno: 20. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Potrebno je pronaći uzrok vašeg svraba. Terapiju koju ste koristili je simptomatska a ne uzročna. Eliminišite uzročnik. Nije dovoljna jedna poseta dermatologu posebno u hroničnim stanjima.